Výplň do krabice: čím vyplniť škatule pri preprave?

Výplň do krabice zabezpečuje, aby sa tovar dostal k zákazníkovi nepoškodený. Veľa prezradí aj o hodnotách firmy. Ako vybrať tú správnu?

Výplň do krabice: čím vyplniť škatule pri preprave?

Výplň do krabice chráni tovar pred poškodením pri preprave. Jej úlohou je zabezpečiť, aby sa produkt dostal k zákazníkovi nepoškodený. Aké máte možnosti?

Čoraz viac firiem si uvedomuje, že balík predstavuje spôsob komunikácie so zákazníkom. Z tohto dôvodu je potrebné venovať čas i energiu nielen promptnému odoslaniu zásielky, ale aj spôsobu balenia – vybrať kvalitný obal, produkty zabaliť čo najefektívnejšie a použiť výplň do krabice, ktorá chráni produkt i planétu. 

Tipy na výplň do krabice

Ak chcete balík zabaliť efektívne, dbajte na výber obalového materiálu, jeho pevnosť a veľkosť. Najčastejšie sa využívajú kartónové krabice, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach. Po uložení produktov do škatule je zvyčajne potrebné využiť výplň do krabice, ktorá ich chráni pred poškodením pri manipulácii. Aké máte možnosti?

Bublinková fólia

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako vyplniť krabice pri preprave, je používanie bublinkovej fólie. Jej výhodou je odolnosť, vzduchotesnosť, vodotesnosť a flexibilita. Bublinková fólia ako výplň krabíc poskytuje dostatočnú ochranu aj krehkým predmetom. 

Avšak nevýhodou je to, že zaberá veľa miesta pri skladovaní. Za antistatické úpravy tejto fólie si priplatíte. Čo je podstatné, bežné bublinkové fólie sa nedajú recyklovať, v dôsledku čoho končia v spaľovniach alebo na skládkach.

Papierová výplň do krabíc

Papierová výplň do krabíc slúži ako ekologická, bezpečná a spoľahlivá ochrana tovaru v balíkoch pred poškodením. Výplňový papier chráni produkty pri preprave, manipulácii i skladovaní, pretože je pevný, výborne tvarovateľný a antistatický

Používaním papierovej výplne do krabíc dávate zákazníkom signál, že vám záleží na životnom prostredí. Vyrábame ho zo zberového papiera, čo znamená, že je 100-percentne recyklovateľný

Výplň krabíc ponúkame v praktickým rolkách, ktoré vám v sklade či kancelárii nezaberú veľa miesta. Oceníte ľahkú a rýchlu manipuláciu, čím ušetríte čas pri vypĺňaní krabíc. Výhodou je aj to, že sa dá využiť ako baliaci papier. 

Predávame ho v šírke 350 mm a dĺžke buď 250 metrov, alebo 450 metrov.  

Náš tip: Ak chcete v zákazníkovi zanechať pozitívny dojem nielen promptným dodaním prvotriedneho tovaru v škatuli s výplňovým papierom, zabaľte ju do univerzálneho baliaceho papiera LABEL SK zo Slovenska.

Vzduchové vankúšiky

Obľúbenou alternatívou výplne do krabíc sú vzduchové vankúšiky. Zvyčajne sa predávajú nafúknuté do ⅔ vo vreciach, v ktorých sú stovky vankúšikov usporiadaných do dlhých perforovaných pásov.   

Výhodou vzduchových vankúšikov je čistota, pevnosť a bezprašnosť. Dajú sa recyklovať. Nevhodné sú na prepravu tovaru s ostrými hranami a v skladových priestoroch zaberajú veľa miesta.

Polystyrénová drť

Polystyrénovú drť stačí nasypať do prázdneho priestoru škatule, a tak splní účel výplne do krabice aj pri predmetoch v zložitých tvaroch. Hoci je praktickou voľbou pre podnik, zákazníci ju vnímajú rôzne po otvorení balíka je všade, nevedia, či ju recyklovať alebo dať do komunálneho odpadu. 

Spôsob recyklácie závisí od materiálu, z ktorého je vyrobená. Dobrou správou je, že sa používajú aj recyklovateľné alternatívy, ktoré sú však finančne náročnejšie. Väčšinou tak končí tento typ výplne krabíc na skládke alebo v spaľovni.

Výplň do krabice nie je maličkosť. Veľa prezradí o vašich firemných hodnotách

Výplň krabíc si zaslúži vašu pozornosť, hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o banalitu. Jej hlavnou úlohou je chrániť tovar pred poškodením. Avšak zákazníkovi prezradí aj to, či vám záleží na životnom prostredí, alebo podpore slovenských podnikov. 

V našom sortimente nájdete výplňový papier vo vysokej kvalite, ktorý vyrábame na Slovensku zo zberového papiera, a teda je 100-percentne recyklovateľný. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať

Klopové krabice Dubnica nad Váhom

Na tomto odkaze Vám ponúkame nákup pohodlne v eshope: klopové krabice dubnica nad váhom.

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.