Nelepiace etikety na fľaše z fólie

Nelepiace etikety na fľaše z fólie uľahčujú proces separácie a recyklácie, sú pevné, odolné a dizajnovo atraktívne.

Nelepiace etikety na fľaše z fólie

Nelepiace etikety na fľaše z fólie sa vyznačujú pevnosťou, odolnosťou, rýchlosťou aplikácie a jednoduchým spôsobom recyklácie, pretože pri klasických samolepiacich etiketách vzniká odpad. 

Plastové fľaše majú v porovnaní so sklom výhody. Podľa OdpadyPortal sú ľahšie a tavenie prebieha pri nižších teplotách, v dôsledku čoho sa podieľajú na  znížení emisií pri preprave a opätovnom spracovaní. 

Zálohovanie plastových fliaš, realizované od 1. januára 2022, tiež prispieva k eliminácii tvorby odpadu, vyššej miere recyklácie a zberu, a tým pádom k zmierneniu nepriaznivých účinkov klimatických zmien.  

Používanie správnych etikiet na produkty má takisto nezanedbateľný vplyv na životné prostredie, pretože minimalizuje množstvo vzniknutého odpadu, uľahčuje proces separácie a recyklácie. 

Nelepiace etikety na fľaše z fólie uľahčujú recykláciu. Kedy ich použiť?

Nelepiace etikety na fľaše z fólie sú neodmysliteľnou súčasťou väčšiny plastových fliaš s obsahom minerálnych a pitných vôd, limonád či sirupov. Ich používanie výrazne uľahčuje recykláciu. “Pri plastových fľašiach je fľaša z plastu PET, fólia z BOPP. Recyklácia sa robí za mokra v kúpeli, kde sa oddelia časti z PET a PP, v dôsledku čoho dôjde k separácii týchto druhov plastov a materiály sa môžu použiť na výrobu niečoho ďalšieho,” vysvetľuje Timotej Filípek z MiF a dodáva, že etikety na fľaše z fólie sú ideálnou voľbou pre produkty, ktoré sú zabalené v obale z fólie. 

To znamená, že ak plníte minerálne vody, alebo balíte iné druhy produktov, ako napríklad mäso, zeleninu na polievku či klíčky strukovín do plastových vaničiek, preferujte nelepiace etikety z plastu totožného s vaničkou. Zjednodušíte tým separáciu a recykláciu. “Nelepiace etikety na fľaše z fólie sú vyrobené primárne z jedného druhu materiálu, čo následne umožňuje jednoduchšiu recykláciu a separáciu z environmentálneho hľadiska. Pri použití klasických samolepiacich etikiet vzniká odpad, teda dutinka, silikónový papier a, samozrejme, samotná etiketa má v sebe po celej ploche lepidlo, čo znamená, že etiketa sa ťažko recykluje. Nesamolepiaca etiketa na fľaše je celoobvodová a vyrobená len z jedného druhu plastu, konkrétne BOPP, teda sa jednoducho separuje,” hovorí Timotej Filípek. 

S nelepiacimi etiketami na fľaše si užijete aj ďalšie výhody

BOPP, teda pozdĺžne a priečne ťahané polypropylénové fólie, sa využívajú na výrobu nelepiacich etikiet na fľaše a iné obaly. Špeciálna technológia výroby ovplyvňuje vlastnosti, a preto sú nelepiace etikety na fľaše mechanicky pevné a odolné voči roztrhnutiu či poškodeniu i napriek tomu, že sú z fólie. 

Za zmienku stojí aj vysoká rýchlosť aplikácie, pretože nesamolepiace etikety sa aplikujú rýchlosťou niekoľkých tisícok kusov za hodinu, čiže výkon linky môže za hodinu dosiahnuť až 15-tisíc kusov. 

Priehľadnosť a atraktívny vzhľad prispôsobujeme požiadavkám zákazníkov. “Vieme navrhnúť aj dizajn etikety a poradiť s tým, ako celý proces technologicky prispôsobiť čo najlepšie vzhľadom na technológiu tlače a najvyššie hraničiace schopnosti našich tlačiarní,” dodáva obchodný riaditeľ. 

Potrebujete nelepiace etikety na fľaše z fólie? Hľadáte najlepšie riešenie pre etikety na váš produkt? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára. 

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.