Spolu to odlepíme

Odlepiť neodlepiteľné alebo ako odstrániť etiketu z rôznych povrchov

Dostali ste fľašu vína, ktorá Vás zaujala tvarom i krásnou etiketou. Víno ste spotrebovali a vravíte si, že fľašku od etikety očistíte a použijete na svoj tradičný domáci bazový sirup. A zrazu to prišlo. Narazili ste na problém, s ktorým sa stretla už väčšina z nás a zaručene dokáže poštekliť našu dobrú náladu.

Už Vám napadlo, o čom píšeme?

Uhádli ste… nedostatočne odlepená etiketa a v tom lepšom prípade po odstránení etikety na fľaši vidíte „už len“ zostatok lepidla.
Možno sa to zdá nemožné a myslíte si, že po Vašich niekoľkých neúspešných pokusoch riešenie neexistuje. Čítajte ďalej, máme pre Vás totiž dobrú správu.
Ide to!
Keďže existuje viacero typov lepidiel, nechceme Vás na úvod zasypať kopou informácií. Zatiaľ len načrtneme, ako sa s niektorými z nich „vysporiadať“.

1. Permanentné kaučukové lepidlo

Kaučukové lepidlo patrí do skupiny vysoko priľnavých, čo pre nás znamená starosti pri odstraňovaní etikety. Vyrába sa najmä v Thajsku a Indonézii, keďže vo veľkom pestujú figovník kaučukový.

Lepidlo svojimi silnými adhesívnymi vlastnosťami a citlivosťou na vysoké teploty sa používa na etikety do nízkych teplôt, avšak môžeme ho nájsť aj na krabiciach či skle a plechových nádobách/plochách.

Ako ho odstrániť?
  • Z krabice – odstránenie za pomoci teplovzdušnej pištole.
  • Zo skla a plechových plôch – odstránenie za pomoci technického liehu.

2. Permanentné lepidlo rozpustné v...

V bežnom živote sa často stretávame s etiketami na vínových fľašiach, ovocných šťavách, sklených nádobách,… Lepidlo, ktoré je na etiketách používané, je ľahko rozpustné v liehovom roztoku.

Určite sa pýtate, prečo práve tento druh lepidla.
Dôvodom je následná recyklácia.

Lepidlo sa deaktivuje v horúcej vode či v liehovom roztoku. Fľašky sa od spotrebiteľa dostávajú späť k dodávateľovi. Ten fľašky čistí vo veľkých umývačkách, čím sa zabezpečí ideálne odstránenie etikiet, lepidla a samozrejme i zvyškov nápoja. Dodávateľ tak opätovne môže použiť fľašky na plnenie.

Ako ho odstrániť?
  • Zo skla – odstránenie za pomoci liehového roztoku.

3. Odnímateľné lepidlo

Usmialo sa na nás šťastie. Ak narazíte na etikety s odnímateľným lepidlom, zaobídete sa bez vrások. Takéto etikety možno bezproblémovo odstrániť. Po odstránení etikety nevidno žiadne stopy zvyškového lepidla.
Ako ho odstrániť?
  • Jednoducho odlepte 😊
Veríme, že príspevok Vám pomohol aspoň sčasti a odstraňovanie etikiet už nie je tým strašiakom ako kedysi.
Ak sa chcete dozvedieť viac o lepidlách na etikety, sledujte nás na sociálnych sieťach. Pripravujeme pre Vás totiž špeciálny článok, a to si predsa nenecháte ujsť.

Ste výrobcom a vaše nároky sú určite vysoké…
…to znamená, že vyžadujete pre Váš produkt etiketu s mimoriadnym typom lepidla?
Nechajte nám odkaz s presnými požiadavkami cez kontaktný formulár a spolu nájdeme vhodnú alternatívu lepidla.
Jedinečný produkt si žiada jedinečné riešenie.

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.