Etikety na kotúči dotvárajú obal, ktorý predáva

Etiketa na kotúči môže byť čistá aj farená

Etikety na kotúči dotvárajú obal, ktorý predáva

Etikety na kotúči dotvárajú obal a obal je rovnako dôležitý ako kvalita samotného produktu, pretože do značnej miery ovplyvňuje rozhodovanie zákazníka o kúpe. Cieľom producenta v tomto smere je vytvoriť obal, ktorý predáva. V tom mu, samozrejme, pomôžu aj etikety na kotúči, ktoré sú riešením pre pestrú paletu produktov vyrábaných v malých i veľkých podnikoch.

Ako vybrať správne etikety na kotúči?

Ako vybrať etikety na kotúči?

Základným kritériom pri výbere etikiet na kotúči je skutočnosť, či firma disponuje aplikátorom na lepenie etikiet, alebo si etikety pred nalepením sama potlačí dátumom spotreby, EAN kódom, šaržou a podobne. 

V praxi to môže fungovať tak, že niekto má veľkú baliacu linku, kde sa dajú etikety na kotúči a v jednom kroku sa samolepiace etikety potlačia a aj nalepia na produkt. Alebo to môže byť aj tak, že zákazník dá etikety do malej tlačiarne na potlač potrebných údajov, a až potom do menšieho aplikátora, poprípade si ich nalepí ručne,” vysvetľuje Timotej Filípek.

Tipy, ako vybrať etikety na kotúči

  1. Vyberte si, či budete etikety na kotúči lepiť strojovo, alebo ručne.
  2. Zvoľte správny materiál, pretože napríklad na šampón je lepšou voľbou plastová etiketa, nie papierová. Naopak, na kartónovú krabicu z eshopu je vhodnejšia ekologická papierová etiketa.
  3. Zvážte, či potrebujete na etikety na kotúči grafickú potlač od nás, alebo preferujete čisté etikety, ktoré si potlačíte sami.
  4. Nezabudnite na veľkosť dutinky a návinu, resp. koľko etikiet má byť na kotúči, alebo aký maximálny priemer kotúča môžeme dodať v závislosti od vašej aplikačnej linky alebo tlačiarne.
  5. Vyberte si formát etikety podľa konkrétneho produktu a miesta, kde sa etiketa aplikuje.
  6. Nepodceňte dizajn etikety a materiál, pretože dizajn obalu je spôsob, ako upútať pozornosť zákazníka a presvedčiť ho, aby tovar kúpil.

Aké poznáme etikety na kotúči?

Etikety na kotúči máme v ponuke vo viacerých variantoch. Ktoré sú to?

Grafické etikety na kotúči

Grafické etikety na kotúči

Grafické etikety sú samolepiace etikety na kotúči, ktoré spracovávame na základe grafickej predlohy podľa požiadaviek zákazníka. K dispozícii sú v rôznych tvaroch a rozmeroch navinuté na kotúči. Avšak môžu byť aj predsekané na hárkoch alebo narezané na kusy jednotlivo dajú sa použiť aj ako obal fľaše.

Grafické etikety slúžia na označenie produktov v rôznych odvetviach priemyslu, ako napríklad potravinárskom, automobilovom či elektrotechnickom, ale obľúbené sú aj v potravinárstve.

Termo etikety na kotúči

Termo etikety na kotúči sú vlastne samolepiace etikety, ktoré slúžia na potlač údajov, ktoré sa priebežne menia, a to v zariadeniach pôsobením tepla.

Po tomto type etikety na kotúči siahnite v prípade, že označujete, napríklad názov tovaru, hmotnosť, cenu či čiarový kód vo váhových systémoch.

Termotransferové etikety

Pre termotransferové etikety na kotúči je typický termotransferový princíp tlače. Obľúbené sú ako logistické etikety, etikety na označenie výrobkov a tlač EAN kódov.

Duct tape na kotúči v jedno alebo dvojprodukcii

Cloth tape

Cloth tape etikety na kotúči sú výnimočné vysokou lepivosťou na rôzne druhy povrchov a disponujú odolnosťou voči vlhkosti. Pestrá je aj paleta použitia cloth tape etikiet. Ide, napríklad o automotive, opravy, údržbu, lemovanie, spájanie kobercov i vojenské účely.

Neviete sa rozhodnúť, ktoré etikety na kotúči sú pre váš produkt tým správnym riešením? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky otázky.

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.