Kompostovateľné fruit-tagy vyrobené ekologicky

Kompostovateľné fruit-tagy vyrobené ekologicky

Fruit-tagy, prívesné štítky alebo visačka, prívesný štítok, sú to označenia, ktoré hovoria o sieťovaných produktoch, najčastejšie využívaných ako obal na ovocie alebo zeleninu. Je to zväčša materiál, ktorý musí byť tuhý tak, aby bolo možné vrecko za visačku jednoducho uchopiť. Je z jednej strany potlačiteľný najmä na označenie šarže, EAN kódu, dátumu a iných pre spotrebiteľa dôležitých informácií.

S výrobou visačiek na fruit-tagy sme začali v roku 2018-2019. Na výrobu sa používa predovšetkým biely materiál polypropylén laminovaný s termocitlivým papierom vo variantoch s FCS a bez FSC. 

V súčasnosti ako firma, ktorá sa špecializuje na výrobu obalových materiálov začíname čoraz viac uvažovať ekologicky. Environmentálna otázka je blízka aj našim zákazníkom z potravinárskeho priemyslu. Rozširujeme svoje možnosti a preto sa pokúšame dosiahnuť vyrobiť fruit-tagy z biodegradovateľnej PLA fólie v kombinácií s termoclitvým papierom. Výsledkom tejto kombinácie je fruit-tag visačka, ktorá je nielen kvalitná, tuhá, ale aj kompostovateľná. 

Fruit-tagy prijateľnejšie pre enviro z tvrdeného papiera

Aby sme ponúkli zákazníkom aj inú variantu, ktorá nebude zaťažovať životné prostredie, špecializujeme sa aj na výrobu fruit-tagov z tvrdeného papieru. Je to jednoduchší a prijateľnejší variant z hľadiska ekológie, využívaný najmä u našich rakúskych zákazníkov, materiál funguje na aplikačných linkách. K dotlači
váhy a EAN kódu máme tlačiarne na potlač vybavené aj s možnosťou dotlače cez termotransferovú pásku. Papier nie je termocitlivý, preto
nie je možné tlačiť iným spôsobom. 

Nevýhodou takýchto vyrobených papierových visačiek – fruit-tagov je ich životnosť. Po určitom čase používania sa môže presiliť a roztrhnúť sa. Štandardný materiál je však z polovice fóliový, preto by sa nemalo stať, že sa roztrhne ľahko, keďže stále má vysokú pevnosť voči ťahu.

Veľkou výhodou je použitý materiál na jeho výrobu. Visačka je vyrobená z čistého papiera a preto je veľmi jednoduché ju recyklovať. 

Fruit-tagy robíme s rôznymi možnosťami potlače – od 1 farby až po 7 farbený fruit-tag s lakovaním alebo obojstranne potlačené fruit-tagy. Naše štandardné rozmery sú 38×144.46mm a 38×163.51mm.

 Kontaktujte nás telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára a využite tak naše tlačiarenské služby. Naše obchodné oddelenie je pripravené konzultovať s vami všetky dôležité informácie vašej objednávky.

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.