Dôsledky nesprávneho skladovania etikety

Pozor ako skladujete etikety! Čo všetko môžu spôsobiť nesprávne skladové podmienky?

Objednali ste si etikety. Etikety dorazili do skladu Vašej spoločnosti. Avšak budete ich potrebovať až o nejaký čas. A možno Vám napadne: „Čo sa stane, ak…?“
V tom horšom prípade, ste etikety v sklade našli už poškodené.

Ako je to možné?

Správne skladovanie je totiž úplnou nevyhnutnosťou pre udržanie najvyššej kvality etikiet.
Poďme sa preto pozrieť na dôsledky skladovania v nie práve ideálnych podmienkach.

 

Ako sa správajú etikety v rôznych podmienkach?

1. Vo vlhkom prostredí

Etikety skladované v prostredí s vyššou odporúčanou vlhkosťou sa správajú inak, ako by sa mali.

Etikety na hárku

Hárky, ktoré nasávajú vlhkosť nejakú dobu, sa začnú časom „krútiť“. Rohy hárkov začínajú mať k sebe blízko, a tým pádom nie je možné použiť hárky pre Vašu ďalšiu dotlač.

Pýtate sa, či je to materiálom? Z vlastnej skúsenosti vieme, že rovnako reaguje na vlhkosť ako papierový hárok, tak i fóliový.

Papierové etikety na kotúči

Etikety na kotúči môžu byť taktiež ovplyvnené zvýšenou vlhkosťou. Vstrebanie vlhkosti spôsobuje následnú nefunkčnosť na aplikačnej linke.

Dutinky

Keďže etikety na kotúči sú navinuté na papierových dutinkách, je potrebné uchovávať kotúče mimo príliš vlhkého až mokrého prostredia. Rozmočená dutinka sa zdeformuje a znemožní ďalšie užívanie v baliacich linkách.

2. V prostredí nad 30°C

Hoci letné teploty si niektorí z nás užívajú, etikety týmto horúčavám vystavovať nemôžeme. Najväčším problémom pri vysokých teplotách sa stáva lepidlo. Pri silnejších typoch lepidiel dochádza k jeho „vytečeniu“. V malom množstve prenikne spod etikety na silikón, čo komplikuje použitie etikiet v linkách.

3. Na priamom slnku

Termocitlivé materiály

Stalo sa Vám, že ste etikety našli úplne čierne? To pretože etikety vyrábané z materiálu citlivého na teplo musia byť uskladnené výlučne v tmavom a chladnejšom prostredí. Materiál reaguje na teplo veľmi zaujímavo – etikety úplne sčernajú. Po sčernaní sú etikety, bohužiaľ, súčasťou odpadu.

Farebné etikety

V prípade farebných etikiet s nánosom štandardnej farby je tiež potrebný tmavý sklad. Štandardné farby vplyvom slnka vyblednú a strácajú svoju sýtosť. Avšak pri požiadavke tomu vieme predísť svetlostálymi farbami.

Ako teda etikety správne skladovať?

Dozviete sa už v ďalšom článku.
Sledujte nás na sociálnych sieťach – iba tak si môžete byť istí, že Vám nový článok neujde.

Ak však máte špeciálne požiadavky týkajúce sa odolnosti etikiet či netypické skladové podmienky, informujte o tom našich obchodných zástupcov.

Spoločne nájdeme vhodné etiketové riešenia pre Váš produkt.

Vylepšite svoj výrobok s našimi elegantnými etiketami. Naša tlač vytvorí zaujímavý a profesionálny vzhľad, ktorý priláka vašich zákazníkov.

Pracovná doba

© 2023 MiF s.r.o.